SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Gregg Popovich, Trump'a: Beyinsiz!

TÜMÜ | 02.06.2020 15:32

Polis şiddetiyle yaşamını yitiren George Floyd için başlatılan ırkçılık karşıtı gösteriler Amerika'da çığ gibi büyürken; efsane koç Gregg Popovich de duruma sessiz kalmadı.

Gregg Popovich, Trump'a: Beyinsiz!

Amerika’nın Minneapolis kentinde polisin vahşet dolu davranışlarıyla birlikte yaşamını yitiren George Floyd için tepkiler çığ gibi büyüyor. Bu tepkilere spor dünyasından birçok ünlü isim de tavrını net bir biçimde gösterirken, kervana efsane koç Gregg Popovich de eklendi.

Amerika Başkanı Donald Trump’ın “Ordumuz olayları yatıştırmak için istekli bir şekilde bekliyor. Çağrıda bulunursak, hızlı bir şekilde intikal sağlanabilir” ifadelerine çok çıkan Popovich, Trump için çok sert söylemlerde bulundu.

“Trump’ın beyni olsaydı…”

Gregg Popovich, “Trump’ın beyni olsaydı, insanları yatıştırmak için yalandan da olsa birleştirici ifadeler kullanırdı. Ama bu onun hiç umurunda değil. Şimdi bile” dedi.

“Üç kelime yeterdi”

Amerikan Başkanı’nın çıkıp üç kelime söylemesinin yeterli olacağına inanan efsane koç, “Biri başkanın çıkıp ‘Siyahların hayatının önemli’ olduğunu vurgulaması gerekiyor, desin. Bu üç kelime yeterli ama yapmayacak biliyoruz” yorumlarında bulundu.

Öte yandan Amerika’da çığ gibi büyüyen tepkilerden Beyaz Saray da nasibini aldı. Büyük bir kalabalığın Beyaz Saray’a doğru yürüdüğünü ancak gizli servisin zar zor bu durumun önüne geçtiği ifade edildi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya