SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

N Kolay 44. İstanbul Maratonu'nun ödül töreni düzenlendi

TÜMÜ | 06.11.2022 14:32

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen, N Kolay'ın isim sponsorluğundaki 44. İstanbul Maratonu'nun ödül töreni yapıldı.

N Kolay 44. İstanbul Maratonu'nun ödül töreni düzenlendi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen, N Kolay'ın isim sponsorluğundaki 44. İstanbul Maratonu'nun ödül töreni yapıldı.

Sultanahmet Meydanı'ndaki törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Mustafa Yasin Taş, İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş, Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur ve Aktif Bank Genel Müdürü Ayşegül Adaca katıldı.

Maratonu erkeklerde ve kadınlarda birinci tamamlayan atletlere 20'şer bin dolar para ödülü verildi. İkinciliği elde edenler 10'ar bin, üçüncüler de 6'şar bin dolar ödülün sahibi oldu. Türk sporcular arasında maratonu birinci tamamlayanlara 30 bin, ikincilere 15 bin, üçüncülere ise 5 bin lira ödülü verildi.

İBB Başkanı İmamoğlu, maratonu keyifle tamamladıklarını belirterek, "Ödül alan sporcuları tebrik ediyorum. Koşuya çok güzel enerji katan katılımcıları tebrik ediyorum. Bizimle birlikte koştular, yürüdüler. Yaş sınırı olmaksızın on binlerce insanımızla birlikte olduk. Balkan Şehirleri Ağı'mız var, oradan bugün farklı ülkelerden 7 belediye başkanımız bize eşlik etti. 'Balkan Maratonu Ağı' kurabilir miyiz diye federasyonumuzla konuşup, bunu geliştirmeyi arzu ediyoruz. 10 binin üzerinde insan görev aldı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gönüllü olarak görev yapanlar bizim için çok önemli, 2036 olimpiyatlarını gönüllülerle kazanmak ve bu şehre yaşatmak istiyoruz." diye konuştu.

44 yıllık bir sorumluluğu devam ettirdiklerini söyleyen İmamoğlu, şunları kaydetti:

"Birçok şirket bugünün destekçilerimize, Atletizm Federasyonumuza ve bütün ekiplerine de yürekten teşekkür ediyorum. Maraton bence çok faydalı bir alana evrildi. Burada bir fayda koşusu var, destekleme var. İçinde güzel duygular var. Çocukların okumasından kızların başarılı olmasına, doğayı korumaya yönelik duyarlılık var. On binlerce insan katkı sundu, değerli bir yardımlaşma ağının buluştuğu bir an maraton. Bu duyguyu taşıyan ve yüreği ortaya koyan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın da katkıları çok kıymetli. Çok güzel bir turnuva yapıldı. İBB ailesine de katkıları için teşekkür ediyorum. Daha iyilerini yapmalıyız çünkü 44 yıllık sorumluluğu taşıyoruz. Bu maratonu başlatanlar, kıtaları barış ve sevgi için birleştirmeyi bize sağladılar. O günden itibaren tüm belediye başkanlarına da teşekkür ediyorum."

İmamoğlu, ödül töreninin ardından atletler ve organizasyonda görev alanlarla toplu fotoğraf çektirdi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya