SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Rıza Kayaalp: Kariyerimdeki tek eksik olimpiyat altın madalyası

TÜMÜ | 20.04.2022 13:05

11 Avrupa ve 4 dünya şampiyonluğu bulunan, olimpiyatlarda bir gümüş, iki de bronz madalya kazanan Rıza Kayaalp, olimpiyat madalyasıyla kariyerini noktalamak istiyor.

Rıza Kayaalp: Kariyerimdeki tek eksik olimpiyat altın madalyası

Milli güreşçi Rıza Kayaalp, hem Rus Aleksandr Karelin'in Avrupa rekorunu kırarak hem de kariyerindeki tek eksik olan olimpiyat şampiyonluğuna Paris 2024'te ulaşarak bu sporu zirvede bırakmak istiyor.

Kariyerinde 11 Avrupa ve 4 dünya şampiyonluğu bulunan, olimpiyatlarda bir gümüş, iki de bronz madalya kazanan Rıza Kayaalp, Anadolu Ajansı Spor Sohbetleri'nin konuğu oldu.

“KARİYERİMDEKİ TEK EKSİK OLİMPİYAT MADALYASI!”

Tokyo Olimpiyatları'nda üçüncü olan Rıza, "Kariyerimdeki tek eksik olimpiyat altın madalyası. Onun dışında bir eksik yok. Sonuçta sadece Avrupa, dünya değil, askeri oyunlar, üniversiteler olsun güreş adına düzenlenmiş aklınıza gelebilecek tüm şampiyonalarda Allah'a şükürler olsun altın madalya sahibi oldum. Bütün şampiyonalarda altın madalyam var, bir tek olimpiyat altın madalyam eksik." şeklinde görüş belirtti.

"Olimpiyat şampiyonluğu hayallerine giriyor mu?" sorusuna Rıza, "Giriyor, o farklı bir şey. Olimpiyat senesi onunla yatıp onunla kalktığım oluyor. İnşallah kızım Ay Vera'nın hafızasında kalabileceği şekilde bir olimpiyat şampiyonluğu yaşarız." yanıtını verdi.

"Olimpiyat hayaliyle başladığımız bu işi olimpiyat şampiyonluğuyla bitirmek güzel bir duygu olur." diyen Rıza, Paris 2024'te altın madalya kazanarak kariyerini zirvede bırakmak istediğini vurguladı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya