SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Toroslar Uluslararası Yarı Maratonu Mersin’de başladı!

TÜMÜ | 21.11.2021 14:17

Toroslar Uluslararası Yarı Maratonu, Mersin'de Toroslar Belediyesi’nin organizasyonunda bugün başladı.

Toroslar Uluslararası Yarı Maratonu Mersin’de başladı!

Mersin'de Toroslar Belediyesince bu yıl ilk kez düzenlenen "Toroslar Uluslararası Yarı Maratonu" başladı.

"Toroslar'a koş" sloganıyla gerçekleştirilen organizasyonda 4 binin üzerinde katılımcının yanı sıra 9 farklı ülkeden 38 profesyonel sporcu yer aldı.

Etkinlik 21 kilometrelik yarı maraton, 10 kilometrelik maraton, 3 kilometre halk koşusu, özel sporcular için 300 metre ve çocuklar için 100 metre olmak üzere 5 farklı kategoride gerçekleştiriyor.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Toroslar Cumhuriyet Meydanı'nda maratonu başlattı.

Sporcular, yarı maratonda Torosların yanı sıra Akdeniz ve Yenişehir ilçelerini de kapsayan güzergahta koşuyu gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Yılmaz, etkinlikte gazetecilere, yeni tip koronavirüs (Kovikd-19) tedbirleri kapsamında insanların hareketsiz kaldığını ve bu nedenle maraton düzenlediklerini söyledi.

Maratona çok sayıda ülkeden sporcuların da katıldığını ifade eden Yılmaz, "Pandemi döneminde hareketsiz kaldık, evden çıkamadık, spor yapamadık, hareket edemedik. Bunu gidermek, psikolojik ve sosyolojik sonuçlarını ortadan kaldırmak için gençler, çocuklar ve her yaştan vatandaşımızı spora yönlendirme noktasında büyük faydaları var. Kentimizin tanıtımı açısından da büyük faydası var." diye konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya