SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Foto-Roman: On'un ardından!

Foto-Roman - MÜDAVİMLER | 26.11.2020 11:00

Diego Maradona'nın ölümünün dünyanın önemli spor gazetelerine yansıdığı kapaklar...

1 Polonya spor basınının en önemli gazetesi Przeglad Sportowy, Diego Maradona'nın ardından kapağına Arjantin bayrağı üzerine eklenmiş '90 Dünya Kupası'ndaki Maradona görseli ekledi. 1988 yılında Polonya'ya karşı bir kez hazırlık maçı yapan Diego Armando Maradona'nın ardından en unutulmaz kapaklardan birine de imza atmayı başardı.

Polonya spor basınının en önemli gazetesi Przeglad Sportowy, Diego Maradona'nın ardından kapağına Arjantin bayrağı üzerine eklenmiş '90 Dünya Kupası'ndaki Maradona görseli ekledi. 1988 yılında Polonya'ya karşı bir kez hazırlık maçı yapan Diego Armando Maradona'nın ardından en unutulmaz kapaklardan birine de imza atmayı başardı.

2 La Gazzetta'nın, Maradona'ya nasıl veda edeceği merakla bekleniyordu. Maradona üzerine kapsamlı bir dosyayı da barındıran 26 Kasım 2020 sayısının kapağında '86 Dünya Kupası'nı öpen Maradona'ya, "Maradona'yı gördüm" başlığıyla veda ediyordu. Bu, aynı zamanda 86/87 şampiyonluğuyla özdeşleşen tezahüratın da adıydı…

La Gazzetta'nın, Maradona'ya nasıl veda edeceği merakla bekleniyordu. Maradona üzerine kapsamlı bir dosyayı da barındıran 26 Kasım 2020 sayısının kapağında '86 Dünya Kupası'nı öpen Maradona'ya, "Maradona'yı gördüm" başlığıyla veda ediyordu. Bu, aynı zamanda 86/87 şampiyonluğuyla özdeşleşen tezahüratın da adıydı…

3 Fransa spor basının en önemli gazetelerinden Liberation, Maradona'ya çok şık ve sade bir şekilde "Celeste" yani, "Tanrısal" diyerek veda ediyordu. Bir düşününce, gerçekten de öyle değil miydi?

Fransa spor basının en önemli gazetelerinden Liberation, Maradona'ya çok şık ve sade bir şekilde "Celeste" yani, "Tanrısal" diyerek veda ediyordu. Bir düşününce, gerçekten de öyle değil miydi?

4 Portekiz spor basınının önemli tabloid gazetelerinden "O Jogo" da Maradona'ya şık bir şekilde veda edenlerden. Biricik Maradona minvalinde çevrilebilecek kapağına Maradona’nın topla olan yeteneğini hatırlatan bir görsel ekleyip okurlarını içeride bekleyen geniş dosyaya yönlendiriyorlardı.

Portekiz spor basınının önemli tabloid gazetelerinden "O Jogo" da Maradona'ya şık bir şekilde veda edenlerden. Biricik Maradona minvalinde çevrilebilecek kapağına Maradona’nın topla olan yeteneğini hatırlatan bir görsel ekleyip okurlarını içeride bekleyen geniş dosyaya yönlendiriyorlardı.

5 The Guardian'ın spor eki olan "Sport" da şık veda edenlerden... "El Diego" dedikten sonra, Dünya kupası tarihinin en dominant oyuncusu olduğu referansını da veren Guardian, Jonathan Wilson, Jorge Valdano gibi yazarların yazılarına yönlendirme yaptı.

The Guardian'ın spor eki olan "Sport" da şık veda edenlerden... "El Diego" dedikten sonra, Dünya kupası tarihinin en dominant oyuncusu olduğu referansını da veren Guardian, Jonathan Wilson, Jorge Valdano gibi yazarların yazılarına yönlendirme yaptı.

6 L'Equipe'in kapak rengini değiştirmesi dahi Maradona'nın ne kadar eşsiz olduğunun cevabı olabilecek nitelikte bir argümandır. En son Johan Cruyff öldüğünde kapak rengini değiştiren L'Equipe, "Tanrı öldü" diyerek söylenebilecek tüm sözleri özetliyordu.

L'Equipe'in kapak rengini değiştirmesi dahi Maradona'nın ne kadar eşsiz olduğunun cevabı olabilecek nitelikte bir argümandır. En son Johan Cruyff öldüğünde kapak rengini değiştiren L'Equipe, "Tanrı öldü" diyerek söylenebilecek tüm sözleri özetliyordu.

7 Diego Armando Maradona, İspanya günlerinde istediğini bulamasa da akılda kalan anlara imza atmıştı Barcelona formasıyla. La Liga günleri Bilbao kavgasıyla hatırlanıyor olsa da "AS" gazetesi, tıpkı L'Equipe gibi "Tanrı öldü" diyor ve Maradona'yı tanrısal bir konum ile kapağa taşıyordu... Elbette Arjantin bayrağıyla...

Diego Armando Maradona, İspanya günlerinde istediğini bulamasa da akılda kalan anlara imza atmıştı Barcelona formasıyla. La Liga günleri Bilbao kavgasıyla hatırlanıyor olsa da "AS" gazetesi, tıpkı L'Equipe gibi "Tanrı öldü" diyor ve Maradona'yı tanrısal bir konum ile kapağa taşıyordu... Elbette Arjantin bayrağıyla...

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya