SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Foto-Roman: 30'una varmadan...

Foto-Roman - MÜDAVİMLER | 15.06.2020 18:23

Futbolda sakatlıklar, hastalıklar sahadaki oyuna müdahale edip durur… Dünya futbolunun gelecek vaat eden pek çok ismi, daha henüz 30’lu yaşlarını göremeden futbola veda etti.

1 İngiliz futbolunun yetiştirdiği en golcü isimlerden biri olan Brian Clough, 29 yaşındayken dizindeki sakatlık nedeniyle futbolculuğuna nokta koymak zorunda kaldı, teknik direktörlüğe geçti. Notthingham Forest, Middlesboruogh ve Derby’de heykeli dikilecek kadar büyük başarılara imza attı.

İngiliz futbolunun yetiştirdiği en golcü isimlerden biri olan Brian Clough, 29 yaşındayken dizindeki sakatlık nedeniyle futbolculuğuna nokta koymak zorunda kaldı, teknik direktörlüğe geçti. Notthingham Forest, Middlesboruogh ve Derby’de heykeli dikilecek kadar büyük başarılara imza attı.

2 Süper Lig’de Galatasaray, Eskişehirspor ve Kardemir Karabükspor’u çalıştıran Michael Skibbe ise sadece 22 yaşındaydı, dizinden sakatlandı ve bırakmak zorunda kaldı.

Süper Lig’de Galatasaray, Eskişehirspor ve Kardemir Karabükspor’u çalıştıran Michael Skibbe ise sadece 22 yaşındaydı, dizinden sakatlandı ve bırakmak zorunda kaldı.

3 Mönchengladbach altyapısından yetişip önce Hertha Berlin ardından da Bayern Münih’e transfer olan, performansı ile Almanya’nın çok şeyler beklediği Sebastian Deisler, 27 yaşındayken sakatlandı ve futbola dönemedi.

Mönchengladbach altyapısından yetişip önce Hertha Berlin ardından da Bayern Münih’e transfer olan, performansı ile Almanya’nın çok şeyler beklediği Sebastian Deisler, 27 yaşındayken sakatlandı ve futbola dönemedi.

4 Norwich ve ardından West Ham’da oynarken İngiltere Milli Takımı’na seçilen, Premier Lig’in devlerine göz kırptığı esnada ayak bileği kırılan ve bir daha da iyileşmeyen Dean Ashton 26 yaşında futbola veda etti.

Norwich ve ardından West Ham’da oynarken İngiltere Milli Takımı’na seçilen, Premier Lig’in devlerine göz kırptığı esnada ayak bileği kırılan ve bir daha da iyileşmeyen Dean Ashton 26 yaşında futbola veda etti.

5 Trabzonspor efsanesi Şota’nın kendisi kadar büyük bir yetenek olan ikizi Arçil de 1. FC Köln’de forma giydiği sırada sakatlıklarla yüz yüze geldi. Geçirdiği ameliyatlara rağmen 28 yaşında sahalardan ayrıldı.

Trabzonspor efsanesi Şota’nın kendisi kadar büyük bir yetenek olan ikizi Arçil de 1. FC Köln’de forma giydiği sırada sakatlıklarla yüz yüze geldi. Geçirdiği ameliyatlara rağmen 28 yaşında sahalardan ayrıldı.

6 Sakatlık nedeniyle daha 30’una gelmeden futbola veda eden en büyük yıldız ise kuşkusuz Marco van Basten oldu. Topuğundaki sakatlık, onu 29 yaşındayken futboldan kopardı.

Sakatlık nedeniyle daha 30’una gelmeden futbola veda eden en büyük yıldız ise kuşkusuz Marco van Basten oldu. Topuğundaki sakatlık, onu 29 yaşındayken futboldan kopardı.

7 Futbol camiasının en büyük acılarına neden olan kalp rahatsızlıkları da futbolcuları yeşil sahalardan uzaklaştırdı. Saha içerisinde geçirdikleri kalp krizleri sonrası mucizevi şekilde hayata dönen Bolton Wanderers’ın genç oyuncusu Fabrice Muamba 24 yaşında, Manisasporlu Michal Meduna 29 yaşında, Real Madrid’li Ruben de la Red 25 yaşındaydı ancak futbola dönemediler…

Futbol camiasının en büyük acılarına neden olan kalp rahatsızlıkları da futbolcuları yeşil sahalardan uzaklaştırdı. Saha içerisinde geçirdikleri kalp krizleri sonrası mucizevi şekilde hayata dönen Bolton Wanderers’ın genç oyuncusu Fabrice Muamba 24 yaşında, Manisasporlu Michal Meduna 29 yaşında, Real Madrid’li Ruben de la Red 25 yaşındaydı ancak futbola dönemediler…

8 Zorunlu vedaların, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasında rol oynadığı da oldu elbette… Ünlü yazar Albert Camus ise 17 yaşında bir kaleciyken tüberküloza yakalandı ve çok sevdiği kalesini terk edip edebiyata yöneldi. Futbol kaybetti, edebiyat bir üst tura yükseldi.

Zorunlu vedaların, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasında rol oynadığı da oldu elbette… Ünlü yazar Albert Camus ise 17 yaşında bir kaleciyken tüberküloza yakalandı ve çok sevdiği kalesini terk edip edebiyata yöneldi. Futbol kaybetti, edebiyat bir üst tura yükseldi.

9 Her vedanın bir sebebi olmak zorunda değil…  Japon futbolunun yetiştirdiği en büyük yeteneklerden biri olan ve Japon Beckham olarak anılan Hidetoshi Nakata, 29 yaşında, futbolu bıraktığını açıkladı.

Her vedanın bir sebebi olmak zorunda değil… Japon futbolunun yetiştirdiği en büyük yeteneklerden biri olan ve Japon Beckham olarak anılan Hidetoshi Nakata, 29 yaşında, futbolu bıraktığını açıkladı.

10 Bazen de çıkıp dürüstçe dediler ki, istemiyorum futbolcu olmak… Danimarka’nın 1996 Avrupa Şampiyonu kadrosunda yer alan Lars Elstrup 29 yaşında futbolu bıraktı ve inzivaya çekildi. Gelecek vaat eden İngiliz gençlerinden biri olarak gösterilen Shane Supple ise “futbolu artık sevmiyorum, hayatta başka şeyler var” dedi ve gitti. 22 yaşındaydı, hayatı yaşamak istedi.

Bazen de çıkıp dürüstçe dediler ki, istemiyorum futbolcu olmak… Danimarka’nın 1996 Avrupa Şampiyonu kadrosunda yer alan Lars Elstrup 29 yaşında futbolu bıraktı ve inzivaya çekildi. Gelecek vaat eden İngiliz gençlerinden biri olarak gösterilen Shane Supple ise “futbolu artık sevmiyorum, hayatta başka şeyler var” dedi ve gitti. 22 yaşındaydı, hayatı yaşamak istedi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya