SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Foto-Roman: Alfredo di Stefano Stadı

Foto-Roman - MÜDAVİMLER | 03.06.2020 14:20

Real Madrid, La Liga'nın kalan maçlarını Alfredo di Stefano Stadı'nda oynayacak. Bu stadın Real Madrid'in tarihinde çok özel bir yeri var.

1 Real Madrid’in koronavirüs salgını sonrası kaldığı yerden devam edecek olan La Liga karşılaşmalarını Alfredo di Stefano Stadı’nda oynayacağı açıklandı. Real Madrid tarihinde bu stadın çok özel bir yeri var.

Real Madrid’in koronavirüs salgını sonrası kaldığı yerden devam edecek olan La Liga karşılaşmalarını Alfredo di Stefano Stadı’nda oynayacağı açıklandı. Real Madrid tarihinde bu stadın çok özel bir yeri var.

2 1983’te efsane oyuncusu Alfredo di Stefano’nun teknik direktörlüğünü yaptığı Real Madrid’de işler yolunda gitmemektedir. Ne oyun ne de skor ne arzu ne de kazanmak…

1983’te efsane oyuncusu Alfredo di Stefano’nun teknik direktörlüğünü yaptığı Real Madrid’de işler yolunda gitmemektedir. Ne oyun ne de skor ne arzu ne de kazanmak…

3 Yedek kulübesinde hoca kartvizitiyle heybetli duruşu, Madrid tribünlerine eski pırıl pırıl parıldayan günleri anımsatsa da, futbolculuğundaki Real Madrid’i sahaya bir türlü koyamayan Di Stefano’nun elinden gelen çok az şey vardır.

Yedek kulübesinde hoca kartvizitiyle heybetli duruşu, Madrid tribünlerine eski pırıl pırıl parıldayan günleri anımsatsa da, futbolculuğundaki Real Madrid’i sahaya bir türlü koyamayan Di Stefano’nun elinden gelen çok az şey vardır.

4 Öte yanda, Real Madrid’in rezerv takımı Castilla’da bir hareketlenme başlamıştır. Altyapı oyuncuları Emilio Butrageno ve 4 arkadaşı Manolo Sanchis, Martin Vazquez, Michel, Miguel Pardeza’nın da bulunduğu genç takım, A takımdan daha fazla ilgi çekmektedir.

Öte yanda, Real Madrid’in rezerv takımı Castilla’da bir hareketlenme başlamıştır. Altyapı oyuncuları Emilio Butrageno ve 4 arkadaşı Manolo Sanchis, Martin Vazquez, Michel, Miguel Pardeza’nın da bulunduğu genç takım, A takımdan daha fazla ilgi çekmektedir.

5 3 Aralık 1983’te Castilla-Bilbao İspanya ikinci ligi maçında tribünlerde 80 bin Real Madrid taraftarı, Alfredo Di Stefano’ya verilebilecek en ısrarlı mesaj olur.

3 Aralık 1983’te Castilla-Bilbao İspanya ikinci ligi maçında tribünlerde 80 bin Real Madrid taraftarı, Alfredo Di Stefano’ya verilebilecek en ısrarlı mesaj olur.

6 İspanya futbolunun sonraki 15 senesine damga vuran, 2 UEFA Kupası ve 5 İspanya şampiyonluğunun yanı sıra İspanya milli takımının da iskeleti haline gelen o takımı, Real Madrid taraftarı altyapıdan çıkartmıştır…

İspanya futbolunun sonraki 15 senesine damga vuran, 2 UEFA Kupası ve 5 İspanya şampiyonluğunun yanı sıra İspanya milli takımının da iskeleti haline gelen o takımı, Real Madrid taraftarı altyapıdan çıkartmıştır…

7 İşte bu anlamlı hikayeden ilhamla, Alfredo di Stefano’nun adının verildiği Castilla’nın stadı, 2006’da Real Madrid tesislerinin içine inşa edildi. 6.000 seyirci kapasiteli ve gelecek sezondan itibaren kadın takımı da bu stadı kullanacak.

İşte bu anlamlı hikayeden ilhamla, Alfredo di Stefano’nun adının verildiği Castilla’nın stadı, 2006’da Real Madrid tesislerinin içine inşa edildi. 6.000 seyirci kapasiteli ve gelecek sezondan itibaren kadın takımı da bu stadı kullanacak.

8 Bugün Real Madrid kadrosunda bulunan 8 oyuncu ise bu statta oynadı; Nacho Fernandez, Dani Carvajal, Casemiro, Lucas Vazquez, Fede Valverde, Mariano Diaz, Vinicius Junior ve Rodrygo Goes.

Bugün Real Madrid kadrosunda bulunan 8 oyuncu ise bu statta oynadı; Nacho Fernandez, Dani Carvajal, Casemiro, Lucas Vazquez, Fede Valverde, Mariano Diaz, Vinicius Junior ve Rodrygo Goes.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya