SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Foto-Roman: Bahar futbolu

Foto-Roman - MÜDAVİMLER | 26.05.2020 18:00

Baharın gelmesi denince aklınıza çiçekler, çayırlar, yeşil çimler ve muhteşem güzellikle bir doğa mı geliyor? Oysa bahar her iklimde aynı yaşanmıyor...

1 Bahar futbolu denince aklınıza çiçekler, çayırlar ve yeşil çimenler gelmiş olmalı… Ancak bahar her iklimde aynı şeyi ifade etmiyor, bazı baharlar düşündüğünüzden daha kirli…

Bahar futbolu denince aklınıza çiçekler, çayırlar ve yeşil çimenler gelmiş olmalı… Ancak bahar her iklimde aynı şeyi ifade etmiyor, bazı baharlar düşündüğünüzden daha kirli…

2 İzlanda yılın dörtte üçünde buzlar altında. Kışın ortalama -39 derece soğukluğun görüldüğü ülkede haziran ve temmuz aylarında karlar eriyor ve sıcaklık ortalama 11 dereceye yükseliyor.

İzlanda yılın dörtte üçünde buzlar altında. Kışın ortalama -39 derece soğukluğun görüldüğü ülkede haziran ve temmuz aylarında karlar eriyor ve sıcaklık ortalama 11 dereceye yükseliyor.

3 Ülkede  haziran ayında 18 gün boyunca güneş batmıyor, hava sıcaklığının yükselmesiyle birlikte kar örtüsü erimeye başlıyor, altında ise yeşil çimler ve bahçeler olmuyor.

Ülkede haziran ayında 18 gün boyunca güneş batmıyor, hava sıcaklığının yükselmesiyle birlikte kar örtüsü erimeye başlıyor, altında ise yeşil çimler ve bahçeler olmuyor.

4 Buzların erimesi ile birlikte uçsuz bucaksız çamur tarlaları ortaya çıkıyor. Bu balçık ve çamurla kaplı tarlalar her yıl haziran ayında meraklıları için futbol sahasına dönüşüyor.

Buzların erimesi ile birlikte uçsuz bucaksız çamur tarlaları ortaya çıkıyor. Bu balçık ve çamurla kaplı tarlalar her yıl haziran ayında meraklıları için futbol sahasına dönüşüyor.

5 Dünyanın futbol oynaması en zor koşulu olarak gösterilen bu çamur tarlalarında İzlandalılar futbol turnuvası yapıyor, kadın-erkek-çocuk kategorilerinde ortalama 12-15 takım kuruluyor ve sahaya çıkıyorlar.

Dünyanın futbol oynaması en zor koşulu olarak gösterilen bu çamur tarlalarında İzlandalılar futbol turnuvası yapıyor, kadın-erkek-çocuk kategorilerinde ortalama 12-15 takım kuruluyor ve sahaya çıkıyorlar.

6 Çoğu zaman diz mesafesine kadar gelen bu çamur sahalardaki turnuvalar festival havasında geçiyor. Futbol oynamanın en zor koşullarından biri, zeminin bozuk olması, festivalin kendisine dönüşüyor.

Çoğu zaman diz mesafesine kadar gelen bu çamur sahalardaki turnuvalar festival havasında geçiyor. Futbol oynamanın en zor koşullarından biri, zeminin bozuk olması, festivalin kendisine dönüşüyor.

7 Sadece İzlanda’ya has olmayan bu balçık oyunları, tüm İskandinavya ve kuzey düzenlenen etkinlikler arasında. Özellikle Rusya, kuzey Norveç ve İsveç’te de oldukça rağbet görüyor.

Sadece İzlanda’ya has olmayan bu balçık oyunları, tüm İskandinavya ve kuzey düzenlenen etkinlikler arasında. Özellikle Rusya, kuzey Norveç ve İsveç’te de oldukça rağbet görüyor.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya