SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Foto-Roman: Bu Hafta Sonunun Öne Çıkanları

Foto-Roman - MÜDAVİMLER | 04.12.2020 10:56

Avrupa’da ve ülkemizde yerel ligler devam ediyor. Birbirinden keyifli maçlara ev sahipliği yapacak hafta sonunda öne çıkan maçlara gelin beraber bakalım.

1 Berlin. Futbol denince direkt akla gelen şehirlerden değil. Müzik, resim, tarih denince akla gelse de futbolda o kadar başarıya sahip olmayan Almanya’nın başkenti, Cuma akşamı TSİ 23.00’te Hertha Berlin-Union Berlin maçına ev sahipliği yapacak. Olympiastadion’da oynanacak maça deplasman ekibi olan Union daha formda gelse de bir klişe vardır; derbinin favorisi olmaz. Ama Hertha-Union maçının seyir keyfi, sizin favoriniz olmasını sağlayabilir.

Berlin. Futbol denince direkt akla gelen şehirlerden değil. Müzik, resim, tarih denince akla gelse de futbolda o kadar başarıya sahip olmayan Almanya’nın başkenti, Cuma akşamı TSİ 23.00’te Hertha Berlin-Union Berlin maçına ev sahipliği yapacak. Olympiastadion’da oynanacak maça deplasman ekibi olan Union daha formda gelse de bir klişe vardır; derbinin favorisi olmaz. Ama Hertha-Union maçının seyir keyfi, sizin favoriniz olmasını sağlayabilir.

2 Cumartesi günü TSİ 18.15’te İspanya’nın Endülüs bölgesinde haftanın en merakla beklenen mücadelesi oynanacak. UEFA Avrupa Ligi’nin isminden hak talep etse karşı çıkılmayacak olan Sevilla, bu sezon istediği görüntüden çok uzakta olan Real Madrid’i ağırlayacak. Zinedine Zidane’ın Madrid ekibiyle geleceğinin çok sert şekilde tartışıldığı bu günlerde oynanacak maç, Real Madrid’in ekstra mücadelesi ve isteğiyle oynanacaktır. Keyifli bir maç olmaması işten bile değil…

Cumartesi günü TSİ 18.15’te İspanya’nın Endülüs bölgesinde haftanın en merakla beklenen mücadelesi oynanacak. UEFA Avrupa Ligi’nin isminden hak talep etse karşı çıkılmayacak olan Sevilla, bu sezon istediği görüntüden çok uzakta olan Real Madrid’i ağırlayacak. Zinedine Zidane’ın Madrid ekibiyle geleceğinin çok sert şekilde tartışıldığı bu günlerde oynanacak maç, Real Madrid’in ekstra mücadelesi ve isteğiyle oynanacaktır. Keyifli bir maç olmaması işten bile değil…

3 İtalya’ya damga vursanız da kendi şehrinizdeki rakibiniz ile oynayacağınız maç çok büyük bir önem taşır. Bu doğrultuda Cumartesi akşamı TSİ 20.00’de başlayacak Juventus-Torino maçı, futbolseverlerin kaçırmaması gereken bir mücadele. Juventus, istediği başlangıcı yapamayıp çok sayıda puan kaybı yaşasa da rakibi Torino, küme hattından uzaklaşıp hayatta kalmaya çalışıyor. İki takımın da kendi hedeflerini yakalamak için çok önem verdiği bu maçta her şey yaşanabilir, izlenmeli…

İtalya’ya damga vursanız da kendi şehrinizdeki rakibiniz ile oynayacağınız maç çok büyük bir önem taşır. Bu doğrultuda Cumartesi akşamı TSİ 20.00’de başlayacak Juventus-Torino maçı, futbolseverlerin kaçırmaması gereken bir mücadele. Juventus, istediği başlangıcı yapamayıp çok sayıda puan kaybı yaşasa da rakibi Torino, küme hattından uzaklaşıp hayatta kalmaya çalışıyor. İki takımın da kendi hedeflerini yakalamak için çok önem verdiği bu maçta her şey yaşanabilir, izlenmeli…

4 Bizim çocukların performansı gün geçtikçe Avrupa’da yankı buluyor. 35 yaşındaki Burak Yılmaz’ın 25 yaşındakilere taş çıkaran performansına kendini bulmaya başlayan Yusuf Yazıcı eşlik edince Lille, büyük bir ivme yakaladı. Pazar günü TSİ 15.00’te Monaco’yu ağırlayacakları maça da favori olarak çıkacaklarını söylemek mümkün. Monaco ise PSG’yi yenmesinin ardından iyi bir grafik yakaladı. Lille kazanmaya daha yakın taraf olsa da Monaco’nun performansı göz ardı edilmemeli.

Bizim çocukların performansı gün geçtikçe Avrupa’da yankı buluyor. 35 yaşındaki Burak Yılmaz’ın 25 yaşındakilere taş çıkaran performansına kendini bulmaya başlayan Yusuf Yazıcı eşlik edince Lille, büyük bir ivme yakaladı. Pazar günü TSİ 15.00’te Monaco’yu ağırlayacakları maça da favori olarak çıkacaklarını söylemek mümkün. Monaco ise PSG’yi yenmesinin ardından iyi bir grafik yakaladı. Lille kazanmaya daha yakın taraf olsa da Monaco’nun performansı göz ardı edilmemeli.

5 Kuzey Londra Derbisi’nin önemi ne İngiltere ne de dünya için Tottenham ile Arsenal’in ligde bulunduğu sıra ile ilgili değildir. Bu sezon ise şampiyonluk hayalleri kurmak isteyen Mourinho’nun Tottenham’ına karşı alt sıralara çakılmış bir Arsenal’in mücadelesine tanıklık edeceğiz Tottenham ev sahipliğinde. Pazar günü TSİ 19.30’da yapacak daha iyi bir işiniz yoksa bu maçı izlemekten dolayı pişman olmazsınız.

Kuzey Londra Derbisi’nin önemi ne İngiltere ne de dünya için Tottenham ile Arsenal’in ligde bulunduğu sıra ile ilgili değildir. Bu sezon ise şampiyonluk hayalleri kurmak isteyen Mourinho’nun Tottenham’ına karşı alt sıralara çakılmış bir Arsenal’in mücadelesine tanıklık edeceğiz Tottenham ev sahipliğinde. Pazar günü TSİ 19.30’da yapacak daha iyi bir işiniz yoksa bu maçı izlemekten dolayı pişman olmazsınız.

6 Sıra geldi ülkemize. Geçen sezonu ilk 4 sıra içerisinde tamamlayan iki ekibin mücadelesinde Trabzonspor, kendi sahasında Sivasspor’u ağırlayacak. UEFA Avrupa Ligi mesaisi sebebiyle dinlenebilmekte çok zorlanıp bunu lige yansıtan Sivasspor, rüzgarı arkasına almak için doğru vakti bekleyen Trabzon’a karşı zorlanacaktır. Pazartesi akşamı 19.30’da başlayacak maç haftanın en dişli mücadelesine ev sahipliği yapma potansiyeline sahip.

Sıra geldi ülkemize. Geçen sezonu ilk 4 sıra içerisinde tamamlayan iki ekibin mücadelesinde Trabzonspor, kendi sahasında Sivasspor’u ağırlayacak. UEFA Avrupa Ligi mesaisi sebebiyle dinlenebilmekte çok zorlanıp bunu lige yansıtan Sivasspor, rüzgarı arkasına almak için doğru vakti bekleyen Trabzon’a karşı zorlanacaktır. Pazartesi akşamı 19.30’da başlayacak maç haftanın en dişli mücadelesine ev sahipliği yapma potansiyeline sahip.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya