SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Foto-Roman: Cruyff'un İstanbul hikayesi

Foto-Roman - MÜDAVİMLER | 25.05.2020 18:53

Ajax ile Fenerbahçe maçına gelen Johan Cruyff'un otobüs kazalı, dansözlü, Kapalıçarşı gezili İstanbul macerasının fotoğrafları...

1 Johan Cruyff, Ajax ile Fenerbahçe arasında oynanacak 27 Kasım 1968’deki Şampiyon Kulüpler Kupası ikinci tur maçı için İstanbul’a geldi. Karşılaşmanın oynanacağı Mithatpaşa (İnönü) Stadı’nın zemininin bozuk olması nedeniyle maç ertesi güne, 28 Kasım 1968’e ertelenmişti.

Johan Cruyff, Ajax ile Fenerbahçe arasında oynanacak 27 Kasım 1968’deki Şampiyon Kulüpler Kupası ikinci tur maçı için İstanbul’a geldi. Karşılaşmanın oynanacağı Mithatpaşa (İnönü) Stadı’nın zemininin bozuk olması nedeniyle maç ertesi güne, 28 Kasım 1968’e ertelenmişti.

2 Ajax ekibi bir gün daha İstanbul’da kalacaktı. Cruyff ve arkadaşları şehri gezdiler, Kapalıçarşı’yı ve Eminönü’nü dolaştılar, hediyelik eşyalar aldılar ve fazladan bir günün keyfini çıkardılar.

Ajax ekibi bir gün daha İstanbul’da kalacaktı. Cruyff ve arkadaşları şehri gezdiler, Kapalıçarşı’yı ve Eminönü’nü dolaştılar, hediyelik eşyalar aldılar ve fazladan bir günün keyfini çıkardılar.

3 Maç günü stada gitmek için yola çıkan Ajax’lı futbolcuları taşıyan otobüs Osmanbey’den geçerken bir otomobille çarpışarak kaza yapınca tahmin edersiniz ortalık da karıştı.

Maç günü stada gitmek için yola çıkan Ajax’lı futbolcuları taşıyan otobüs Osmanbey’den geçerken bir otomobille çarpışarak kaza yapınca tahmin edersiniz ortalık da karıştı.

4 Johan Cruyff, Ajax takımını taşıyan otobüsüne çarpan aracın sürücüsüyle konuştu, maça gitmek zorunda olduklarını anlattı ama ikna edemedi. Etraf ise gazeteci ordusuyla doluydu.

Johan Cruyff, Ajax takımını taşıyan otobüsüne çarpan aracın sürücüsüyle konuştu, maça gitmek zorunda olduklarını anlattı ama ikna edemedi. Etraf ise gazeteci ordusuyla doluydu.

5 Ajax oyuncuları maça yetişebilmek için otobüse çarpan arabayı itmeyi denemeye karar verdiler, çevredeki İstanbullular da araya girip meseleyi çözmeye çalışıyorlardı.

Ajax oyuncuları maça yetişebilmek için otobüse çarpan arabayı itmeyi denemeye karar verdiler, çevredeki İstanbullular da araya girip meseleyi çözmeye çalışıyorlardı.

6 Kazaya karışan şoför, aracının kaza yerinden tutanak tutulmadan kaldırılmasına izin vermiyordu. Sonunda polis gelip kazaya müdahale etti ve Ajax takımı gecikmeli de olsa Mithatpaşa Stadı’na ulaştı.

Kazaya karışan şoför, aracının kaza yerinden tutanak tutulmadan kaldırılmasına izin vermiyordu. Sonunda polis gelip kazaya müdahale etti ve Ajax takımı gecikmeli de olsa Mithatpaşa Stadı’na ulaştı.

7 Elbette İstanbul’daki o fazladan bir gün, oryantal şovuyla renklenmişti, hatta Johan Cruyff dansözle birlikte sahaya çıkıp oryantal dersi bile almıştı, bu eğlenceli görüntüler o dönem Avrupa basınında yer almıştı.

Elbette İstanbul’daki o fazladan bir gün, oryantal şovuyla renklenmişti, hatta Johan Cruyff dansözle birlikte sahaya çıkıp oryantal dersi bile almıştı, bu eğlenceli görüntüler o dönem Avrupa basınında yer almıştı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya