SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Foto-Roman: Dal sarkar kartal kalkar!

Foto-Roman - MÜDAVİMLER | 22.05.2020 19:35

Futbol takımlarıyla benzer isimler taşıyan futbolcular ve futbol adamları, bizlere söylenmesi imkansız, tekerleme gibi cümleler yazdırıyorlar.

1 Aston Villa’nın 30 yaşındaki futbolcusu Daniel Drinkwater’ın soyadının anlamı Suiç, zavallı futbolcunun, su molasında su içerken çekilen fotoğrafına “Drinkwater Drinking water” diye yazıp dalga geçen çok sayıda İngiliz gazetesi bulunuyor.

Aston Villa’nın 30 yaşındaki futbolcusu Daniel Drinkwater’ın soyadının anlamı Suiç, zavallı futbolcunun, su molasında su içerken çekilen fotoğrafına “Drinkwater Drinking water” diye yazıp dalga geçen çok sayıda İngiliz gazetesi bulunuyor.

2 Konumuz elbette kötü espriler değil, takımının ismiyle benzer adı olan futbol isimleri… En iyi bilinen örneklerin başında Çek Milli Takımı kalecisi Petr Cech gelir. Çek kaleci Cech, de bir başka tekerlemeye dönüşebiliyor.

Konumuz elbette kötü espriler değil, takımının ismiyle benzer adı olan futbol isimleri… En iyi bilinen örneklerin başında Çek Milli Takımı kalecisi Petr Cech gelir. Çek kaleci Cech, de bir başka tekerlemeye dönüşebiliyor.

3 İsmi ile işini özdeşleştirmiş bir başka adam da Arsene Wenger… Arsenal’in adını adında taşıması ile özel bir hikayeydi. Hatta Wenger için “onu göndermeye çalışmayın boşuna, Arsene Arsenal için yaratılmış” diye de kötü bir espri vardı.

İsmi ile işini özdeşleştirmiş bir başka adam da Arsene Wenger… Arsenal’in adını adında taşıması ile özel bir hikayeydi. Hatta Wenger için “onu göndermeye çalışmayın boşuna, Arsene Arsenal için yaratılmış” diye de kötü bir espri vardı.

4 Sadece ismi ile takımı birbirine yakın değil, aynı zamanda tekerleme gibi… 1998-2003 yılları arasında Wolfsburg’u Wolfgang Wolf çalıştırmıştı. Cümleyi sesli söylemeye çalışmayın, zira “dal sarkar kartal kalkar, kartal kalkar dal sarkar” bile daha kolay.

Sadece ismi ile takımı birbirine yakın değil, aynı zamanda tekerleme gibi… 1998-2003 yılları arasında Wolfsburg’u Wolfgang Wolf çalıştırmıştı. Cümleyi sesli söylemeye çalışmayın, zira “dal sarkar kartal kalkar, kartal kalkar dal sarkar” bile daha kolay.

5 Bir başka ünlü örnek ise Raul Gonzales Blanco’dur; Real Madrid’in adını değil ama lakabını, Los Blancos’u soyadında taşımıştır. Ancak bu kadarla kalmaz, Raul, oynadığı Los Galacticos döneminde “Real Madrid’in sahadaki ruhu” olarak anılmıştır.

Bir başka ünlü örnek ise Raul Gonzales Blanco’dur; Real Madrid’in adını değil ama lakabını, Los Blancos’u soyadında taşımıştır. Ancak bu kadarla kalmaz, Raul, oynadığı Los Galacticos döneminde “Real Madrid’in sahadaki ruhu” olarak anılmıştır.

6 Unutulan bir örnek; Fernando De Napoli, 1986’da Napoli’ye transfer oldu. 2 kez Serie A şampiyonu ve UEFA Kupası’nı kazanan Diego Maradona’lı Napoli’nin vazgeçilmez oyuncularından biri oldu.

Unutulan bir örnek; Fernando De Napoli, 1986’da Napoli’ye transfer oldu. 2 kez Serie A şampiyonu ve UEFA Kupası’nı kazanan Diego Maradona’lı Napoli’nin vazgeçilmez oyuncularından biri oldu.

7 Robert Pires’in Arsenal’e transferinin ardından Marsilya, İtalyan Mickael Marsiglia’yı kadrosuna katmıştı. Marsiglia, Marsilya’nın İtalyanca söylenişi. Marsiglia, Pires’in Marsilya’daki boşluğunu dolduramadı, sadece 3 maçta forma giyebildi.

Robert Pires’in Arsenal’e transferinin ardından Marsilya, İtalyan Mickael Marsiglia’yı kadrosuna katmıştı. Marsiglia, Marsilya’nın İtalyanca söylenişi. Marsiglia, Pires’in Marsilya’daki boşluğunu dolduramadı, sadece 3 maçta forma giyebildi.

8 Ve en sıra dışı örnek: Andreas Beck’in Beşiktaş’a transferinin ardından Hoffenheim sağ bek pozisyonuna yine bir bek transfer etmişti. Bek pozisyonuna bek oyuncu transferi normal elbette ama adının da bek olması, meseleyi biraz ilginçleştiriyor… Pavel Kaderabek!

Ve en sıra dışı örnek: Andreas Beck’in Beşiktaş’a transferinin ardından Hoffenheim sağ bek pozisyonuna yine bir bek transfer etmişti. Bek pozisyonuna bek oyuncu transferi normal elbette ama adının da bek olması, meseleyi biraz ilginçleştiriyor… Pavel Kaderabek!

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya