SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Foto-Roman: Milan'ın 3'lüsü

Foto-Roman - MÜDAVİMLER | 28.05.2020 18:44

Futbol tarihinin gelmiş geçmiş en ünlü 3'lülerinden biri, 1980'lerin sonunda Milan'da bir araya gelmişti; Van Basten, Gullit ve Rijkaard.

1 Hollanda ve Milan’ın unutulmaz 3’lüsü, Rijkaard-Gullit-Van Basten, futbolun modern tarihin en büyük birlikteliğini kurmuşlardı ve hem tek başlarına hem de bir arada efsaneleştiler.

Hollanda ve Milan’ın unutulmaz 3’lüsü, Rijkaard-Gullit-Van Basten, futbolun modern tarihin en büyük birlikteliğini kurmuşlardı ve hem tek başlarına hem de bir arada efsaneleştiler.

2 1987’de Milan teknik direktörü Arigo Sacchi, Hollanda’nın harikalarını gözüne kestirmişti. Sacchi’nin ilk hedefi Rakip defansın elinden sabun köpüğü gibi kaçan toplarıyla Van Basten’i Ajax’tan almaktı.

1987’de Milan teknik direktörü Arigo Sacchi, Hollanda’nın harikalarını gözüne kestirmişti. Sacchi’nin ilk hedefi Rakip defansın elinden sabun köpüğü gibi kaçan toplarıyla Van Basten’i Ajax’tan almaktı.

3 Sihirbaz 10 numara Gullit’i dönemin bonservis rekoru bedelle PSV’den aldı. O sezon sonunda 1988 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın krallığını ele geçiren Hollanda milli takımından Sacchi’nin istediği bir adam daha vardı; döneminin en iyi orta sahası Rijkaard.

Sihirbaz 10 numara Gullit’i dönemin bonservis rekoru bedelle PSV’den aldı. O sezon sonunda 1988 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın krallığını ele geçiren Hollanda milli takımından Sacchi’nin istediği bir adam daha vardı; döneminin en iyi orta sahası Rijkaard.

4 Gullit, Rijkaard ve Van Basten Milan’da bir araya geldiklerinde, İtalyan devinin ortasına tarihinin en kalın çizgisini çektiler; sağına soluna kimi koysanız, Milan’ı tutmak mümkün olmayacaktı, olmadı da…

Gullit, Rijkaard ve Van Basten Milan’da bir araya geldiklerinde, İtalyan devinin ortasına tarihinin en kalın çizgisini çektiler; sağına soluna kimi koysanız, Milan’ı tutmak mümkün olmayacaktı, olmadı da…

5 İtalya tarihinin o güne dek gördüğü en sıra dışı futbol, Sacchi’nin zekası, Hollandalı Üçlü’nün olağanüstü yeteneklerine Franco Baresi, Paolo Mandini ve Carlo Ancelotti’nin de eklenmesiyle Milan acımasız bir kupa canavarına dönüştü.

İtalya tarihinin o güne dek gördüğü en sıra dışı futbol, Sacchi’nin zekası, Hollandalı Üçlü’nün olağanüstü yeteneklerine Franco Baresi, Paolo Mandini ve Carlo Ancelotti’nin de eklenmesiyle Milan acımasız bir kupa canavarına dönüştü.

6 Van Basten-Gullit-Rijkaard üçlüsü 1994’te dağılırken, Milan’ı, Boca Juniors ile birlikte en fazla uluslararası kupa kazanan kulüp olarak futbol tarihine hediye ediyorlardı, sonsuza dek yaşayacak isimleri ile birlikte…

Van Basten-Gullit-Rijkaard üçlüsü 1994’te dağılırken, Milan’ı, Boca Juniors ile birlikte en fazla uluslararası kupa kazanan kulüp olarak futbol tarihine hediye ediyorlardı, sonsuza dek yaşayacak isimleri ile birlikte…

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya