SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Futbol tarihinin tek gerçek sınıfı

Foto-Roman - MÜDAVİMLER | 11.05.2020 18:28

Manchester United'ın 92 Sınıfı'nın gerçek hikayesi; isimleri nereden geliyor, neden efsaneleştiler ve tarihe geçen fotoğrafları.

1 Alan Hansen, “çaylaklarla hiçbir şey kazanamazsın” diye Sir Alex Ferguson’a gönderme yaptığı o gün, dünya futbolunun dönüm noktasına şahitlik ettiğinin farkında değildi, tıpkı bizler gibi…

Alan Hansen, “çaylaklarla hiçbir şey kazanamazsın” diye Sir Alex Ferguson’a gönderme yaptığı o gün, dünya futbolunun dönüm noktasına şahitlik ettiğinin farkında değildi, tıpkı bizler gibi…

2 O çaylaklar, Manchester United’ın en ışıltılı günlerinin kahramanları olmadan önce Manchester United altyapısında büyüdüler, 1992’de FA Gençler Kupası’nı kazandılar. İsimleri de 92 sınıfı kaldı.

O çaylaklar, Manchester United’ın en ışıltılı günlerinin kahramanları olmadan önce Manchester United altyapısında büyüdüler, 1992’de FA Gençler Kupası’nı kazandılar. İsimleri de 92 sınıfı kaldı.

3 David Beckham, Nicky Butt, Ryan Giggs, Gary Neville, Phil Neville ve Paul Scholes 1995-1996 sezonu açılış maçında Aston Villa’ya karşı sahadaydılar ve 3-1 yenildiler.

David Beckham, Nicky Butt, Ryan Giggs, Gary Neville, Phil Neville ve Paul Scholes 1995-1996 sezonu açılış maçında Aston Villa’ya karşı sahadaydılar ve 3-1 yenildiler.

4 Alan Hansen’ın maç sonu yorumunda, Sir Alex’i çaylakları oynattığı gerekçesiyle yerden yere vurması, büyük talihsizlikti; Hansen’ın beğenmediği o çaylaklar, o sezonu Premier Lig şampiyonu ve Fa Kupası madalyası ile kapattılar. Bu sadece başlangıçtı!

Alan Hansen’ın maç sonu yorumunda, Sir Alex’i çaylakları oynattığı gerekçesiyle yerden yere vurması, büyük talihsizlikti; Hansen’ın beğenmediği o çaylaklar, o sezonu Premier Lig şampiyonu ve Fa Kupası madalyası ile kapattılar. Bu sadece başlangıçtı!

5 Fergie’nin Çaylakları lakabı, Sir Alex Ferguson’un dehası ve Alan Hansen’ın utancı olarak tarihe geçti. Yıllar içerisinde kazandıkları başarıların görkemli hatırasını taşımak üzere sahalardan birer birer ayrılan Fergie’nin Çaylakları hala 92 Sınıfı olarak anılıyor.

Fergie’nin Çaylakları lakabı, Sir Alex Ferguson’un dehası ve Alan Hansen’ın utancı olarak tarihe geçti. Yıllar içerisinde kazandıkları başarıların görkemli hatırasını taşımak üzere sahalardan birer birer ayrılan Fergie’nin Çaylakları hala 92 Sınıfı olarak anılıyor.

6 Formalarını üzerlerinden çıkarttıklarında, futbol kariyerlerinde çizdikleri yol gibi yeni hayatlarında da sıra dışı işlere imza atmaya devam ediyorlar. Kulüp başkanı, yorumcu, antrenör oldular.

Formalarını üzerlerinden çıkarttıklarında, futbol kariyerlerinde çizdikleri yol gibi yeni hayatlarında da sıra dışı işlere imza atmaya devam ediyorlar. Kulüp başkanı, yorumcu, antrenör oldular.

7 Takımdaşlık ve ekip ruhu içlerine öyle bir işlemiş ki yeni dünyalarında da birbirlerine yol arkadaşı olmayı sürdürüyorlar. 92 Sınıfı’ndan biri bir işe kalkışıyorsa, bilir ki ihtiyacı olduğunda pas verecek arkadaşını mutlaka yanında bulacaktır.

Takımdaşlık ve ekip ruhu içlerine öyle bir işlemiş ki yeni dünyalarında da birbirlerine yol arkadaşı olmayı sürdürüyorlar. 92 Sınıfı’ndan biri bir işe kalkışıyorsa, bilir ki ihtiyacı olduğunda pas verecek arkadaşını mutlaka yanında bulacaktır.

8 Onlar futbolun tek gerçek mezunları, Alex Ferguson’ın yetiştirdiği öğrencileri ve futbol tarihinin tek gerçek sınıfı olarak sonsuza dek kalacaklar. Ne zaman birini görseniz, diğeri de mutlaka yanında olacaktır.

Onlar futbolun tek gerçek mezunları, Alex Ferguson’ın yetiştirdiği öğrencileri ve futbol tarihinin tek gerçek sınıfı olarak sonsuza dek kalacaklar. Ne zaman birini görseniz, diğeri de mutlaka yanında olacaktır.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya