SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Foto-Roman: Bu, mutluluğun kırmızısı...

Foto-Roman - MÜDAVİMLER | 26.06.2020 12:21

Türkiye'de en fazla taraftarı olan İngiliz takımı Liverpool'un şampiyonluğu, unutulmaz kutlama görüntülerine ve tarihe geçecek fotoğraflara sahne oldu.

1 İngiltere Premier Lig’in kurulduğu tarihten bu yana şampiyonluk yaşamamış olan Liverpool, defalarca kez sonuna kadar getirdiği bu mücadeleden eli boş ayrılmıştı.

İngiltere Premier Lig’in kurulduğu tarihten bu yana şampiyonluk yaşamamış olan Liverpool, defalarca kez sonuna kadar getirdiği bu mücadeleden eli boş ayrılmıştı.

2 Uzun yıllardır şampiyonluk bekleyen Liverpool taraftarları, geçtiğimiz sezon, 2018-2019’da Manchester City ile girdiği şampiyonluk yarışında mağlup olmaktan kurtulamamışlardı.

Uzun yıllardır şampiyonluk bekleyen Liverpool taraftarları, geçtiğimiz sezon, 2018-2019’da Manchester City ile girdiği şampiyonluk yarışında mağlup olmaktan kurtulamamışlardı.

3 Sezonu Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu ile kapatsalar da tüm Liverpool’luların içinde kalan Premier Lig sevinci yine ertelenmek zorunda kalmıştı. Tek eksik bir türlü gelmiyordu.

Sezonu Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu ile kapatsalar da tüm Liverpool’luların içinde kalan Premier Lig sevinci yine ertelenmek zorunda kalmıştı. Tek eksik bir türlü gelmiyordu.

4 2019-2020 sezonuna Jürgen Klopp’un teknik direktörlüğünde başlayan Liverpool bu defa işi sıkı tuttu, Guardiola’nın deyimiyle; “Her maçı son maçmış gibi oynadı” ve eşi zor görülür bir seri yakaladı.

2019-2020 sezonuna Jürgen Klopp’un teknik direktörlüğünde başlayan Liverpool bu defa işi sıkı tuttu, Guardiola’nın deyimiyle; “Her maçı son maçmış gibi oynadı” ve eşi zor görülür bir seri yakaladı.

5 27 hafta üst üste galibiyet alarak tüm rakiplerini puansız bırakan Liverpool, ilk mağlubiyetini ancak 28. haftada ve hiç beklenmedik bir şekilde Watford’dan aldı, bu Liverpool’un ilk puan kaybıydı.

27 hafta üst üste galibiyet alarak tüm rakiplerini puansız bırakan Liverpool, ilk mağlubiyetini ancak 28. haftada ve hiç beklenmedik bir şekilde Watford’dan aldı, bu Liverpool’un ilk puan kaybıydı.

6 Liverpool ile berabere kalmayı başaran tek takım ise ezeli rakibi Everton olmuş, derbide 0-0’lık eşitlik bozulmamıştı. Bu Liverpool’un ikinci puan kaybı ve ilk beraberliği olacaktı.

Liverpool ile berabere kalmayı başaran tek takım ise ezeli rakibi Everton olmuş, derbide 0-0’lık eşitlik bozulmamıştı. Bu Liverpool’un ikinci puan kaybı ve ilk beraberliği olacaktı.

7 Koronavirüs arasına lider giren Liverpool’un, en yakın rakibi Manchester City’i yarıştan düşürmesi için sadece 2 galibiyete ihtiyacı vardı, elbette Guardiola’nın ekibi puan kaybetmezse…

Koronavirüs arasına lider giren Liverpool’un, en yakın rakibi Manchester City’i yarıştan düşürmesi için sadece 2 galibiyete ihtiyacı vardı, elbette Guardiola’nın ekibi puan kaybetmezse…

8 31. haftada Liverpool, Crystal Palace’ı 4-0 geçti ve Manchester City’nin Chelsea maçı için ekran karşısına kuruldu. Tüm takımın birlikte izlediği maçta Chelsea öne geçti, City 1-1 ile beraberliği yakaladı.

31. haftada Liverpool, Crystal Palace’ı 4-0 geçti ve Manchester City’nin Chelsea maçı için ekran karşısına kuruldu. Tüm takımın birlikte izlediği maçta Chelsea öne geçti, City 1-1 ile beraberliği yakaladı.

9 Bu sonuç Liverpool’u şampiyon yapmaya yetiyordu ancak Chelsea’nin penaltıdan bulduğu ikinci gol ile galibiyete uzanması, Liverpool’un şampiyonluğunun garantiledi.

Bu sonuç Liverpool’u şampiyon yapmaya yetiyordu ancak Chelsea’nin penaltıdan bulduğu ikinci gol ile galibiyete uzanması, Liverpool’un şampiyonluğunun garantiledi.

10 En son 1989-1990 sezonunda şampiyonluk yaşayan Liverpool, Premier Lig tarihinin en erken şampiyonluğunu kazanmış oldu, ancak koronavirüs nedeniyle verilen ara yüzünden 26 Haziran, İngiltere’deki en geç şampiyonluk oldu aynı zamanda…

En son 1989-1990 sezonunda şampiyonluk yaşayan Liverpool, Premier Lig tarihinin en erken şampiyonluğunu kazanmış oldu, ancak koronavirüs nedeniyle verilen ara yüzünden 26 Haziran, İngiltere’deki en geç şampiyonluk oldu aynı zamanda…

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya