SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Sadece bir oyuncu değişikliği değildi...

Foto-Roman - MÜDAVİMLER | 15.05.2020 16:57

Bugün 15 Mayıs... 2005'te Claudio Reina'nın Nicky Weaver'ın yerine oyuna girdiği ve David James'ın tarihe geçtiği gün... Peki biz neden bugünün yıl dönümünü kutluyoruz?

1 Bir oyuncu değişikliğinin yıl dönümü olur mu? Dünyanın en büyük liginde kaleci, santrfora geçerse, bunun kimse kolay kolay unutmaz. Kutlama da pastayla değil ama teknik direktör dehasını taktir ederek yapılır.

Bir oyuncu değişikliğinin yıl dönümü olur mu? Dünyanın en büyük liginde kaleci, santrfora geçerse, bunun kimse kolay kolay unutmaz. Kutlama da pastayla değil ama teknik direktör dehasını taktir ederek yapılır.

2 Tarih 15 Mayıs 2005, İngiltere Premier Ligi’nde Avrupa kupaları vizesi arayan Manchester City, Middlesbrough karşında 88. dakikaya 1-1 berabere giriyor. Manchester City teknik direktörü Stuart Pearce, oyuncu değişikliğine gidiyor.

Tarih 15 Mayıs 2005, İngiltere Premier Ligi’nde Avrupa kupaları vizesi arayan Manchester City, Middlesbrough karşında 88. dakikaya 1-1 berabere giriyor. Manchester City teknik direktörü Stuart Pearce, oyuncu değişikliğine gidiyor.

3 Çıkan oyuncu, orta sahadan Nicky Weaver, giren oyuncu kaleci Claudio Reyna. Manchester City kalecisi David James, kenara çağrılıyor ve şaşkın bakışlar altında kaleci kazağını çıkartıp kendi ismiyle hazırlanmış 1 numaralı normal formayı sırtına geçiriyor.

Çıkan oyuncu, orta sahadan Nicky Weaver, giren oyuncu kaleci Claudio Reyna. Manchester City kalecisi David James, kenara çağrılıyor ve şaşkın bakışlar altında kaleci kazağını çıkartıp kendi ismiyle hazırlanmış 1 numaralı normal formayı sırtına geçiriyor.

4 Oyun başladığında James orta sahadan aldığı topla ceza sahasının çizgisi üzerinde topla dans etmeye başlıyor. Şaşkınlığı üzerinden atamayan Middlesbrough cephesi içinse kalan süre ne olduğunu anlamaya çalışarak, adeta yarı koma halinde geçiyor.

Oyun başladığında James orta sahadan aldığı topla ceza sahasının çizgisi üzerinde topla dans etmeye başlıyor. Şaşkınlığı üzerinden atamayan Middlesbrough cephesi içinse kalan süre ne olduğunu anlamaya çalışarak, adeta yarı koma halinde geçiyor.

5 O maçta Middlesbrough teknik direktörü olan Steve McClaren, karşılık veremediği bu hamleyi “Gözlerime inanamadım” diye anlatıyor. “İnanılır gibi bir şey değildi. Son düdük çaldığında, Stuart Pearce’ın dehasının farkına vardım. Bunu planlamış olması muazzam bir şeydi.”

O maçta Middlesbrough teknik direktörü olan Steve McClaren, karşılık veremediği bu hamleyi “Gözlerime inanamadım” diye anlatıyor. “İnanılır gibi bir şey değildi. Son düdük çaldığında, Stuart Pearce’ın dehasının farkına vardım. Bunu planlamış olması muazzam bir şeydi.”

6 David James ise şöyle anlatıyor: “Bana bu değişikliğin yapılacağı devre arasında söylenmişti. Keşke bir önceden haberim olsaydı, biraz gol vuruşu çalışabilirdim.”

David James ise şöyle anlatıyor: “Bana bu değişikliğin yapılacağı devre arasında söylenmişti. Keşke bir önceden haberim olsaydı, biraz gol vuruşu çalışabilirdim.”

7 David James’in kariyerinde golü yok, İngiltere Milli Takımı’na kadar yükselmiş çok başarılı bir kaleci. Stuart Pearce da zaten onu gol atsın diye almadı oyuna, rakibin kafasını karıştırmaktı amacı ve bunu da başardı.

David James’in kariyerinde golü yok, İngiltere Milli Takımı’na kadar yükselmiş çok başarılı bir kaleci. Stuart Pearce da zaten onu gol atsın diye almadı oyuna, rakibin kafasını karıştırmaktı amacı ve bunu da başardı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya