SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Gol sevincinin perde arkası

Foto-Roman - MÜDAVİMLER | 18.05.2020 18:19

Bebeto, Romario ve Mazinho tarihin en ünlü gol sevincinin kahramanlarıydılar. Bu aslında, babalık sevinciydi. Bu 3 adamın sadece birisinin oğulları bugünün yıldızları oldular.

1 1994 Dünya Kupası’nda Brezilya-Hollanda maçının 61. dakikasında Bebeto, Romario ve Mazinho’nun yan yana gelip kucaklarında bebek sallama gol sevincini mutlaka hatırlarsınız. O gol sevinci, Bebeto’nun oğlu Mattheus Oliveira’nın doğumunu kutlamak içindi.

1994 Dünya Kupası’nda Brezilya-Hollanda maçının 61. dakikasında Bebeto, Romario ve Mazinho’nun yan yana gelip kucaklarında bebek sallama gol sevincini mutlaka hatırlarsınız. O gol sevinci, Bebeto’nun oğlu Mattheus Oliveira’nın doğumunu kutlamak içindi.

2 Mattheus Oliveira, 2006’da altyapısına katıldığı Brezilya Serie A takımlarından Flamengo’ya 2011’de ilk resmi imzasını attı. Sahaya çıkmak için ise Haziran 2012’yi bekleyecekti. Henüz 18 yaşındaydı ve U21 Milli Takımı’na davet almıştı.

Mattheus Oliveira, 2006’da altyapısına katıldığı Brezilya Serie A takımlarından Flamengo’ya 2011’de ilk resmi imzasını attı. Sahaya çıkmak için ise Haziran 2012’yi bekleyecekti. Henüz 18 yaşındaydı ve U21 Milli Takımı’na davet almıştı.

3 Mattheus Oliveira’nın babasının izinden gittiğini düşünenlere, yanıldıklarını zaman gösterdi. Bugün 25 yaşındaki Mattheus, Portekiz’de Sporting’e transfer olsa da orta ve alt sıralarındaki takımlarda kiralık olarak futbol yolculuğuna devam ediyor.

Mattheus Oliveira’nın babasının izinden gittiğini düşünenlere, yanıldıklarını zaman gösterdi. Bugün 25 yaşındaki Mattheus, Portekiz’de Sporting’e transfer olsa da orta ve alt sıralarındaki takımlarda kiralık olarak futbol yolculuğuna devam ediyor.

4 Bebeto’nın gol sevincine ortak olan isimlerden, Romario da benzer bir kadere boyun eğdi. Romario’nun 1993’te İspanya’da doğan oğlu Romário de Souza Faria Filho, daha sık kullanılan adıyla Romarinho Barcelona altyapısında futbola başladı. Ancak ilerleyemedi.

Bebeto’nın gol sevincine ortak olan isimlerden, Romario da benzer bir kadere boyun eğdi. Romario’nun 1993’te İspanya’da doğan oğlu Romário de Souza Faria Filho, daha sık kullanılan adıyla Romarinho Barcelona altyapısında futbola başladı. Ancak ilerleyemedi.

5 Brezilya’ya dönüp Vasco de Gama’da profesyonel sözleşme imzalasa da Serie A düzeyine çıkamadı. Bir ara Japonya’ya gidip Kawasaki forması da giydi. Bugün 26 yaşında ve ülkesinde alt liglerde futbola mütevazi bir şekilde devam ediyor.

Brezilya’ya dönüp Vasco de Gama’da profesyonel sözleşme imzalasa da Serie A düzeyine çıkamadı. Bir ara Japonya’ya gidip Kawasaki forması da giydi. Bugün 26 yaşında ve ülkesinde alt liglerde futbola mütevazi bir şekilde devam ediyor.

6 O üç babadan sadece birinin oğulları, ikisi birden, futbolcu genlerinin şansını kullanabildiler. Hatta öyle ki babalarının kim olduğunu hatırlayan azdır ama oğullarını hepiniz tanıyorsunuz.

O üç babadan sadece birinin oğulları, ikisi birden, futbolcu genlerinin şansını kullanabildiler. Hatta öyle ki babalarının kim olduğunu hatırlayan azdır ama oğullarını hepiniz tanıyorsunuz.

7 Mazinho, 1994 Dünya Kupası’nda şampiyonluğun emekçilerinden biriydi. Defansif orta sahada oynayarak ve yıldızlar karması bir takımda adınız elbette ilk akla gelenlerden olmuyor. Ancak Mazinho, Brezilya ve İspanya’da sürdürdüğü kariyerinde hep saygıyla anıldı.

Mazinho, 1994 Dünya Kupası’nda şampiyonluğun emekçilerinden biriydi. Defansif orta sahada oynayarak ve yıldızlar karması bir takımda adınız elbette ilk akla gelenlerden olmuyor. Ancak Mazinho, Brezilya ve İspanya’da sürdürdüğü kariyerinde hep saygıyla anıldı.

8 Mazinho’nun iki oğlu var. İkisi de futbolcu oldu. Hatta ikisi de babalarının boyunu aştılar. İkisi de milli takımlarında oynadılar, biri İspanya’yı diğeri ise Brezilya’yı tercih etti.

Mazinho’nun iki oğlu var. İkisi de futbolcu oldu. Hatta ikisi de babalarının boyunu aştılar. İkisi de milli takımlarında oynadılar, biri İspanya’yı diğeri ise Brezilya’yı tercih etti.

9 Mazinho’nun büyük oğlu, Thiago Alcantara… 1991’de İtalya’da doğdu ama İspanya’da büyüdü. Barcelona altyapısından basamakları birer birer tırmanıp A takıma kadar yükseldi. Oradan da Bayern Münih’e transfer oldu. Bugün İspanya Milli Takımı forması giyiyor.

Mazinho’nun büyük oğlu, Thiago Alcantara… 1991’de İtalya’da doğdu ama İspanya’da büyüdü. Barcelona altyapısından basamakları birer birer tırmanıp A takıma kadar yükseldi. Oradan da Bayern Münih’e transfer oldu. Bugün İspanya Milli Takımı forması giyiyor.

10 Mazinho’nun küçük oğlu ise Rafael Alcantara, daha bildiğimiz adıyla Rafinha… O da abisi gibi Barcelona altyapısından yetişip A takıma kadar yükseldi, oradan babasının forma giydiği Celta Vigo’ya ve Inter’e kiralık olarak gitti. Hala Barcelona futbolcusu olan Rafinha, bu sezonu da Celta Vigo’da geçiriyor ve babasının sarı Brezilya formasını taşıyor.

Mazinho’nun küçük oğlu ise Rafael Alcantara, daha bildiğimiz adıyla Rafinha… O da abisi gibi Barcelona altyapısından yetişip A takıma kadar yükseldi, oradan babasının forma giydiği Celta Vigo’ya ve Inter’e kiralık olarak gitti. Hala Barcelona futbolcusu olan Rafinha, bu sezonu da Celta Vigo’da geçiriyor ve babasının sarı Brezilya formasını taşıyor.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya