SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

133 yıl sonra ilk kez

Foto-Roman - MÜDAVİMLER | 14.07.2020 10:16

Wembley Stadı’nda oynanan EFL Lig 1 play-off final maçında Oxford United’ı 2-1 yenen Wycombe, tarihi boyunca ilk kez Championship’te mücadele etme hakkı kazandı.

1 İngiltere’nin 3. Ligi takımlarından Wycombe Wanderers, 133 yıllık tarihinde ilk kez 2. Lig’e, Championship’e yükselme başarısı gösterdi ve tarihe derin imza attı.

İngiltere’nin 3. Ligi takımlarından Wycombe Wanderers, 133 yıllık tarihinde ilk kez 2. Lig’e, Championship’e yükselme başarısı gösterdi ve tarihe derin imza attı.

2 Wembley Stadı’nda oynanan EFL Lig 1 play-off final maçında Oxford United’ı 2-1 yenen Wycombe, tarihi boyunca ilk kez Championship’te mücadele etme hakkı kazandı.

Wembley Stadı’nda oynanan EFL Lig 1 play-off final maçında Oxford United’ı 2-1 yenen Wycombe, tarihi boyunca ilk kez Championship’te mücadele etme hakkı kazandı.

3 Formasında iki mavinin bulunduğu Wycombe’nin renkleri, Oxford mavisi ve Cambridge mavisi olarak adlandırılıyor. Takımın lakabı da tahmin edebileceğiniz gibi “Maviler”… Diğer lakabı ise “Chairboys” yani “sandalyeci çocuklar.”

Formasında iki mavinin bulunduğu Wycombe’nin renkleri, Oxford mavisi ve Cambridge mavisi olarak adlandırılıyor. Takımın lakabı da tahmin edebileceğiniz gibi “Maviler”… Diğer lakabı ise “Chairboys” yani “sandalyeci çocuklar.”

4 Kulüp, 1887’de bir grup mobilya fabrikası çalışanı genç futbolsever tarafından kuruldu. İsmindeki Wanderers ekini ise 1872’de FA Kupası’nı kazandığında aldı. 1. Dünya Savaşı ise Wycombe’nin neredeyse 70 yıl amatöre takılıp kalmasına neden oldu.

Kulüp, 1887’de bir grup mobilya fabrikası çalışanı genç futbolsever tarafından kuruldu. İsmindeki Wanderers ekini ise 1872’de FA Kupası’nı kazandığında aldı. 1. Dünya Savaşı ise Wycombe’nin neredeyse 70 yıl amatöre takılıp kalmasına neden oldu.

5 1930’larda Amatör Liglerde başlayan Wycombe Wanderers, 1980’lerde ilk kez profesyonel liglere yükselebilmiş, küçük bir takımdı. 16 yılını en alt ligde geçirdi ve 2001’de FA Kupası’nda çeyrek final oynadı.

1930’larda Amatör Liglerde başlayan Wycombe Wanderers, 1980’lerde ilk kez profesyonel liglere yükselebilmiş, küçük bir takımdı. 16 yılını en alt ligde geçirdi ve 2001’de FA Kupası’nda çeyrek final oynadı.

6 Profesyonel liglere yükseldikten sonra ekonomik olarak sıkıntı çeken ve borç batağına takılan Wycombe, 2012’de taraftarların sahibi olduğu bir konsorsiyum tarafından satın alındı.

Profesyonel liglere yükseldikten sonra ekonomik olarak sıkıntı çeken ve borç batağına takılan Wycombe, 2012’de taraftarların sahibi olduğu bir konsorsiyum tarafından satın alındı.

7 9448 kişilik mütevazı stadı, Wycombe Hastanesi’nin içinde bulunuyor. Play-off finalinde karşılaştıkları Oxford United, Milton Keynes Dons ve Reading ile derbi rekabeti içindeler.

9448 kişilik mütevazı stadı, Wycombe Hastanesi’nin içinde bulunuyor. Play-off finalinde karşılaştıkları Oxford United, Milton Keynes Dons ve Reading ile derbi rekabeti içindeler.

8 Dünyanın en cüsseli futbolcusu Adebayo Akinfenwa’nın da formasını giydiği Wycombe’ye tarihi başarıyı kazandıran teknik adam ise Gareth Ainsworth oldu. Takım şimdi yeni macerasının heyecanını yaşıyor.

Dünyanın en cüsseli futbolcusu Adebayo Akinfenwa’nın da formasını giydiği Wycombe’ye tarihi başarıyı kazandıran teknik adam ise Gareth Ainsworth oldu. Takım şimdi yeni macerasının heyecanını yaşıyor.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya