SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Kırmızı Krampon: Hem sahada hem de sette oyuncu!

İlker Duralı, Nazilli Belediyespor'un genç yeteneği ve eş zamanlı olarak oyunculuk yapan Melisa Karataş ile konuştu, merak edilen soruları cevaplamasını sağladı.

Kırmızı Krampon: Hem sahada hem de sette oyuncu!

Öncelikle seni tanıyabilir miyiz?

Ben Melisa Karataş. 2003 yılında Nazilli’de doğup büyüdüm

 

İlk  futbol oynamaya nasıl başladın diye soracağım ama öncesinde daha oynamadan önce de ilk futbol ile nasıl tanışmıştın? İlk izlediğin ya da gittiğin maçı hatırlıyor musun misal?

Babam gençliğinde koyu bir Nazilli Belediyespor  taraftarıymış. Ben çok küçükken beni ve ablamı bir Nazilli Belediyespor maçına götürmüştü, futbolla ilk tanışıklığım oradan.

 

Peki futbolun hayatına girmesi. Nasıl başladın biraz o hikayeyi dinleyelim

İlk çocukluk arkadaşım bir erkek çocuğuydu ve futbol oynamaya ilk onunla başladım. Sanırım o zaman 5-6 yaşlarındaydım ve arkadaşımın evinin arka bahçesinde birbirimize penaltı çekerdik.

 

Oyunu oynamaya başladığında etrafındaki erkek çocuklarının,  komşuların tepkisi nasıl oldu?

İnsanların futbol oynamama tepkilerini hissettiğim ilk dönemler ortaokul dönemime denk geliyor. Bana sürekli “sen kızsın oynayamazsın” gibi cümlelerle yaklaşıyorlardı. Ortaokulun sonlarına doğru artık 5 senenin ardından ilk defa benimle oynayabileceklerini kabullendiler. Hatta kızlar için düzenlenen sınıflar arası turnuvada, benim son dakika golümle de şampiyon olmuştuk.

 

Futbolda seni en çok çeken şey ne? Nesini sevdin bu oyunun?

Futbol; cinsiyet, dış görünüş, din, dil, ırk gibi şeyleri önemsemez. Benim için futbol özgürlüktür, sevinç, öfke, hırs, hüzün, gözyaşı, kan… Futbol içinde her duyguyu barındırır ve bana yaşadığımı daha çok hissettirir.

 

Hangi mevkide oynuyorsun? Oyunda oynadığın mevkiinin önemini nasıl anlatırsın?

Sol Bek mevkiinde görev alıyorum. Oyunu her zaman bekler taşır, bir savaşta atların önemi neyse futbol için de beklerin önemi aynıdır.

 

Aynı zamanda oyunculuk da yapıyorsun. Setler mi yoksa yeşil saha mı daha zor?

Her mesleğin kendine göre bir zorluğu vardır. Ben futbol alanında profesyonelleşmeye çalıştığım için futbol gözümde oyunculuktan daha zor. Fakat oyunculukta profesyonelleşmeye çalışsam tam tersini söylerdim.

 

Futbol dışında Melisa neler yapar? Olmazsa olmazları nedir bu hayatta? Boş vaktini nasıl değerlendirir?

Ben yabancı dizi ve film bağımlısıyım, bir sezonu bir günde bitirebilecek kadar hem de… Bunların dışında müzik diyebilirim. Gün içinde ne yapıyorsam bunun yanında müzik olmak zorunda, spor yaparken, yemek yaparken, ev işleri yaparken vb. …

 

Türkiye’de kadın futbolunun yerini nasıl görüyorsun? Kadın futbolu gerçekten bir bilinirlik yakalamaya başladı mı sence?

Türkiye’de kadın futbolu, erkek futboluna nazaran daha arka planda. Bunun sebebi kesinlikle önyargı ve geri kafalılık. Kadınların evde oturmasını, çocuk bakmasını, yemek yapmasını ve kendini ifade etmemesini istiyorlar. Kısacası futbolu bize yakıştırmıyorlar, bizi narin buluyorlar…

Hem yetenekli hem güzel - Manşet Aydın

Futbol sezonu bir türlü başlamadı ve ciddi bir belirsizlik var. Bu seni ve diğer oyuncu arkadaşlarını nasıl etkiliyor?

Bize engel olmaya çalışanların aksine bizi destekleyen insanlar, markalar, şirketler var ve gün geçtikçe bunların sayısı artıyor. Destek bizim için en önemli oldu şu anda. Bize inanan ve başkalarına da inandırmaya çalışan her insana minnettarız.

 

Futbolda idol olarak gördüğün kadın ya da erken bir futbolcu var mı?

Çok klasik olacak fakat Cristiano Ronaldo; herkes onun oyununa hayran olabilir ama ben antrenmanlarına, hırs ve azmine hayranım. Bunun yanında Marcelo ve Milli Takım Kaptanımız Didem Karagenç.

 

Futbol dışı branşlara ilgin var mı?

Lisanslı futbol oynamaya başlamadan önce, lisanslı kick boks sporcusuydum. Benim için hala hobi ve çok sevdiğim bir spor.

 

Bir oyuncuya ve dizi hayranına sormadan olmaz en sevdiğin diziler hangileri?

Dark, Impulse, Close Enough ve BojackHorseman

 

Nasıl bir kariyer planlaması öngörüyorsun kendine? Futbolun içinde ve hayatının diğer bölümlerinde?

Öncelikle Milli Takım’a seçilmek ve üniversiteyi kazanıp bitirmek. Daha sonrasında da Avrupa’da oynamak istiyorum.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya